Home | O nas | Nasza oferta | Uniqa-info | Warta-info | Kontakt z nami   

 UNIQA

Kliknij aby powiększyć.


W dniu 2 października 2000 właściciele i Zarząd POLONII podpisali z austriacką spółką UNIQA umowę, na mocy której ponad 90% akcji POLONII będzie w posiadaniu nowego strategicznego inwestora, który od 2001 roku dwukrotnie zwiększy kapitał akcyjny POLONII i zagwarantuje zapewnienie wszystkich parametrów ubezpieczeniowych.

UNIQA wniosła do POLONII nie tylko dodatkowe środki finansowe, ale także bezpieczeństwo i pozycję dużej europejskiej spółki UNIQA działa skutecznie nie tylko na macierzystym austriackim rynku, ale i we Włoszech, Hiszpanii, Lichtensteinie, Chorwacji, Czechach, Słowacji oraz Słowenii.

Z wolumenem składek ubezpieczeniowych w wysokości 31,5 mld ATS ( 2,29 mld EUR / 9,15 mld PLN ) UNIQA zalicza się do czołowych towarzystw ubezpieczeniowych Europy Środkowej. Holding powstał w 1999 roku z połączenia dwóch austriackich towarzystw o długoletniej tradycji: Bundeslander – Versicherung i Austria – Collegialitat.

Koordynacją wszystkich działań firmy na arenie międzynarodowej zajmuje się UNIQA International Versicherungs – Holding, spółka zależna w 100 % od macierzystej organizacji UNIQA Versicherungen AG, notowanej na giełdzie papierów wartościowych.

UNIQA nieustannie doskonali swoją ofertę aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom przedsiębiorstw produkcyjnych i innych podmiotów gospodarczych, rolnictwu i indywidualnym klientom. W procesie jej tworzenia uczestniczą przedstawiciele przemysłu i biznesu, rolnictwa prawnicy oraz ubezpieczeniowcy. Oferujemy kilkadziesiąt ubezpieczeń, obejmujących każdą dziedzinę życia i aktywności gospodarczej. Kilka z nich firma jako pierwsza wprowadziła na polski rynek i teraz stanowią jej specjalność. Jest to między innymi wielowariantowe ubezpieczenie